PRODUCENT - MASZYNY ROLNICZE - BLACHODACHÓWKA

Cięcie plazmowe blach

Wycinamy elementy z blachy płaskiej metodą plazmową. Cięcie plazmowe wykonujemy przy użyciu automatycznej wypalarki plazmowej.

Wypalanie blachy metodą plazmową:

  • max format arkusza 2500 mm x 6000 mm
  • grubość blachy od 0,5 mm do 16 mm
  • usługi gięcia
  • elementy płaskie i 3D
  • z blach własnych lub powierzonych
  • przygotowanie rysunku wg szkiców klienta

Czym jest cięcie plazmowe?

Cięcie plazmowe to proces, który przecina materiały przewodzące prąd elektryczny za pomocą przyspieszonego strumienia gorącej plazmy. Typowe materiały cięte palnikiem plazmowym obejmują stal, stal nierdzewną, aluminium, mosiądz i miedź, chociaż można również ciąć inne metale.

Cały proces cięcia plazmowego opiera się na stworzenie kanału elektrycznego przegrzanego, zjonizowanego elektrycznie gazu – tj. plazmy – z samej przecinarki plazmowej przez obrabiany przedmiot, który ma być cięty, tworząc w ten sposób gotowy obwód z powrotem do przecinarki plazmowej przez zacisk uziemiający. Osiąga się to za pomocą sprężonego gazu (tlenu, powietrza, gazu obojętnego i innych w zależności od ciętego materiału), który jest wdmuchiwany do obrabianego przedmiotu z dużą prędkością przez skoncentrowaną dyszę.

Dlaczego cięcie plazmowe blachy?

Oferujemy cięcie plazmowe naszym klientom, ponieważ ma ono niezwykle wiele zalet. Przede wszystkim ma ono doskonałą wydajność przy małych i średnich grubościach stali miękkiej. Dodatkowo w tym procesie mamy wysokie prędkości skrawania, aż do 10 razy wyższe niż w przypadku cięcia paliwowo-tlenowego. Proces ten pozwala na dowolną obróbkę wysokiej jakości półfabrykatów do średnich i grubych blach. Jest to proces precyzyjny i zapewnia nam najwyższej klasy rezultaty, a w połączeniu z obróbkami blacharskimi – efekt końcowy najwyższej klasy.

Usługi cięcia plazmowego w firmie Igamet

Cięcie plazmowe jest często stosowane w warsztatach produkcyjnych, naprawach samochodowych i renowacjach, budownictwie przemysłowym oraz w działaniach naprawczych i złomowych. Ze względu na szybkie i precyzyjne cięcia w połączeniu z niskimi kosztami cięcie plazmowe ma szerokie zastosowanie od dużych przemysłowych aplikacji CNC do małych sklepów hobbystycznych.

W firmie Igamet oferujemy usługi wycinania elementów z blachy płaskiej właśnie tą metodą. Cięcia wykonujemy przy użyciu nowoczesnej, automatycznej wypalarki plazmowej. Możemy wykonać cięcia na arkuszach o maksymalnym formacie 2500 mm na 6000 mm. Grubość ciętej przez nas blachy wynosi od 0,5 mm do 16 mm. Cięcia plazmowe wykonujemy na blachach własnych, np. pokryć dachowych i panelowych lub powierzonych.

Dodatkowo nasze usługi uzupełniamy przygotowaniem rysunków na podstawie szkiców klienta. Możemy też zapewnić gięcie blachy.