PRODUCENT - MASZYNY ROLNICZE - BLACHODACHÓWKA

Obróbki blacharskie

Wykonujemy obróbki blacharskie: 

  • parapety
  • gąsiory
  • wiatrownice
  • śniegołapy
  • koronki
  • pasy narynnowe i podrynnowe
  • ofasowanie boczne
  • koryta
  • i wiele innych

Max długość elementu 6 m.

obróbki blacharskie

Obróbki blacharskie – specyfika

Obróbki blacharskie są bardzo ważną częścią każdego prawidłowo wykonanego systemu dachowego, ponieważ zabezpieczają pokrycie dachowe i jego „wbudowane” elementy takie jak np. kominy czy okna dachowe przed przeciekaniem oraz pełnią funkcję estetyczną. Obróbki to pasy odpowiednio wyprofilowanej blachy mocowane najczęściej przy dachach w celu uszczelnienia danej konstrukcji.

Jak powstają obróbki blacharskie dachu?

Obróbki wykonuje się z blachy płaskiej zazwyczaj w kolorze pokrycia dachu. Wymiary i ich wygląd zależą od kształtu i specyfiki dachu. Choć pozornie obróbki blacharskie mogą być niezauważalne, pełnią one kluczową rolę w procesie krycia dachu. Same pokrycie dachowe nie jest w stanie zapewnić całej konstrukcji pełnej wodoodporności i spójności, stąd potrzeba zastosowania obróbek.

Istnieje wiele rodzajów obróbek, czego każda posiada inne funkcje i zastosowania. Spośród elementów standardowych wyróżniamy: pas nadrynnowy i podrynnowy, wiatrownicę górną i boczną, bariery śniegowe, rynny koszowe, kalenice proste, baryłkowe i stożkowe. W Igamet wykonamy każdą obróbkę po otrzymaniu projektu, o ile jej długość nie przekracza 6 metrów. Po wyborze rodzaju i koloru blachy do obróbek, następuje odpowiednie ich docięcie, a na koniec formowanie – zaginanie pasów blachy na przeznaczonej do tego maszynie. W Igamet każdy z materiałów można profesjonalnie dociąć metodą plazmową.

Wykonywanie obróbek blacharskich według projektu klienta

Wykonujemy obróbki blacharskie według projektu klienta, a przy tym konsultujemy projekty i służymy radą. Bardzo istotnym jest odpowiednie dopasowanie obróbek do pokrywanego dachu, aby zapewnić nieprzemakalność i poprawić walory wizualne efektu końcowego. Istnieje również możliwość opracowania profesjonalnego projektu na podstawie szkicu dostarczonego przez klienta.

Dodatkowo oprócz obróbek blacharskich, w Igamet dostępne są również pokrycia dachowe i panelowe o najwyższej jakości i szerokiej gamie kolorystycznej, Nie tylko kolorów jest wiele – można wybierać też spośród szeregu wytrzymałych materiałów, jak miedź, aluminium, ocynkowane żelazo, czy też płyta (stal pokryta ołowiem i cyną). Zestaw pokrycia i obróbek od producenta Igamet to gwarancja trwałości i szczelności.

WYKONYWANIE OBRÓBEK BLACHARSKICH WG. PROJEKTU KLIENTA

Obróbki wg projektu klienta